Budúcnosť našich športovcov

Autor: Gabriel Krivanek | 7.1.2012 o 22:25 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  413x

Už je to necelých päť rokov čo sa venujem spoločenským tancom ,ktorý je jeden z haldy finančne náročných športov. Ale keď človek zacíti chuť niečoho čo má rád a napĺňa ho to, musí sa tomu venovať stále viac a viac. Zrazu sa ocitá v inom svete. Proste ho to robí šťastným.

 

Je to ako droga.

 

Práve droga sa považuje za opozitum športu. Rodičia posielajú svoje nezrelé deti na čerstvý vzduch, aby decko nesedelo zase za počítačom. Vyjde na ulicu kde ho kamaráti ponúknu cigaretami či dúškom lacného alkoholu.

 

V lepšom prípade decká začnú športovať. No ale aby to malo nejaký zmysel, musia sa do toho vložiť s maximálnym nasadením. A keby sa to nasadenie aj našlo, kariéry mladých perspektívnych športovcov skrachujú kvôli nedostatku financií. Darmo máme mnoho talentov v našej malej krajine keď ich nemá kto vychovať. A keď chýbajú potrebné prostriedky, naša budúca hokejová reprezentácia nebude mať ani korčule, nie to ešte medaily.

 

Počul som od mnohých ktorý ešte športovali za predošlý systém a dostávali dostatočnú finančnú podporu od štátu alebo od iných zdrojov. Lenže v dnešnej dobe je málo sponzorov ktorý by podporovali individuálneho športovca ešte v deckom veku. Žijeme v dobe keď sa renovujú zimné štadióny za mnohonásobok pôvodnej ceny a samozrejme nezabúdajme, že je kríza. Takže mladé talenty bez bohatého zázemia veľa šance nemajú.

 

Môžeme sa len ticho prizerať ako sa rozplývajú sny našich najbližších a baviť sa na rozhádaných politikoch ktorý tomuto celému systému velia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?